Materiály

CERIFOAM

Studená pena je základným kameňom každého kvalitného penového matraca. Je to pena s vyššou hustotou a tvrdosťou. Jej úlohou je vytvoriť oporu pre telo.

PAMÄŤOVÁ PENA S ALOE VERA

Aloe vera je jedna z najstarších liečivých bylín. Jej hlavným prínosom je schopnosť upokojenia, regenerácie a starostlivosti o pokožku.

CERI AQUAFOAM

Peny na vodnej báze sú vyrobené bez nutnosti použitia rôznych zmäkčovadiel. Vodná emulzia tvoriaca základ tak garantuje penu s výrazne menším dopadom na životné prostredie.

MIKROCELULÁRNA BIO PENA

Mikrocelulárna znamená, že bunky peny sú menšie než 10 mikrometrov. Pena je tak veľmi kvalitná, odolná a vytvára dokonalú oporu pre telo.

BIOFOAM

Na rozdiel od bežnej pamäťovej peny je naša BIO VISCO pena vláčnejšia, poddajnejšia a viac prispôsobivá. Celkový dojem z matraca je potom o to príjemnejší.

CERI VISCOFOAM

Studená pena vytvára oporu pre telo, ale sama o sebe je príliš tuhá na to, aby nám vytvorila komfort, pomohla dobre zregenerovať a odľahčila kĺby. Preto je nutné na studenú penu použiť ďalšie vrstvy iných – anatomických – materiálov. Najobľúbenejšou z nich je pamäťová pena, ktorá sa úžasne prispôsobuje telu a vytvára ideálny komfort pre nerušený spánok.

TAŠTIČKOVÉ PRUŽINY

Základ matrace tvoří taštičkové pružiny s naším patentovaným „Sensitive pocket spring“ systémem. Pružiny jsou uzavřeny do boxu z velmi kvalitní studené pěny, který garantuje vysokou životnost a správnou funkci.

DNA MEMORY CUBE

Revolučné spojenie sklenených vlákien a patentovanej pamäťovej peny Memory Forma® a AquaPur® priniesli unikátnu technológiu, ktorú nájdete v matraci DNA. Memory Cube vznikla v Japonsku a ide o patent nahradzujúci pružiny v matracoch pomocou špeciálnych pien. Efektom je unikátna podpora tela, a hlavne skvelé pôsobenie na oblasť bedier. Táto technológia umožnila vyvinúť matrac DNA pomáhajúci pri problémoch s platničkami.

Kapok

Kapok je duté vlákno zo semien stromu vlnovca päťtyčinkového. Vlákna dosahujú dĺžky 10–40 mm. Pretože sú asi z 80 % duté, vážia iba 0,35 g/cm³ (hovorí sa im tiež „rastlinné perie“ alebo „rastlinný hodváb“). Vlákno je veľmi vhodné ako výplň do matracov, vankúšov a ako izolačný materiál.

GRAFENO

Materiál budúcnosti. Uhlíkové vlákna, ktoré látka i peny obsahujú odoláva baktériám, roztočom, znižuje vlhkosť, pachy a negatívny náboj statickej elektriny. Vďaka tepelnému vedeniu, ktoré generuje, pomáha znižovať telesné teplo nahromadené počas spánku.

KONSKÝ VLAS

Tento luxusný prírodný materiál je neuveriteľne ľahký, a pritom vysoko kvalitný. Konský vlas sa do matracov používa z dôvodu veľkej pružnosti a veľmi dobrých termoregulačných vlastností. Perfektne odvádza vlhkosť, hlavne pot. Tento materiál dokáže absorbovať vlhkosť až do 25 % svojej hmotnosti, a i napriek tomu zostať stále suchý. Konský vlas má skvelé antiseptické účinky, inými slovami odpudzuje baktérie a mikróby.

VISKÓZA

Viskóza je vlákno, ktoré sa vyrába z rastlinnej suroviny: z celulózy. Je mäkká, príjemná na nosenie, priedušná, jemne chladivá.

Tencel

Špecifický moderný prírodný materiál podobný viskóze. Jeho výhodou však je až 4 × vyššia pevnosť a odolnosť oproti viskóze.

Superluxe

Strečová a hypoalergénna látka s antistresovým a antistatickým zložením.

Bambus

Bambusové vlákno je označení používané pro textilní surovinu získanou ze stonku bambusu. Materiály s bambusovým vláknem mají mnoho zajímavých a pro své uživatele příjemných vlastností. Již při prvním kontaktu budete příjemně překvapeni velmi jemným a příjemným omakem, který lze přirovnat k hedvábí nebo kašmíru. Zabraňuje množení bakterií a omezuje vznik nepříjemných pachů. Má termoregulační a absorpční vlastnosti.

Bavlna

Bavlna je jemné vlákno získavané zo semien bavlníku. Jej história siaha až do 4 tisíc rokov p. n. l. Najskôr sa začala objavovať v Pakistane, v Egypte a na území Mexika. Na rastlinke bavlníku vyrastie obvykle 5 až 30 toboliek veľkosti vlašského orechu, v každej z nich je až 7 000 vláken. Tobolky pri dozrievaní prasknú a uvoľnia sa z nich chumáčiky bavlny obsahujúce semená. Chumáčiky sa zbierajú ručne alebo pomocou kombajnov, vlákna sa potom strojovo oddelia od semien a roztriedia podľa dĺžky. Hebká na dotyk, ľahko absorbuje vodu. To sa len tak s nejakým vláknom robiť nedá! Bavlna je tak úplne všestranným materiálom.

DAMASK

Generáciami overený a obľúbený luxusný materiál. Jedná sa o jednofarebnú, bavlnársku tkaninu známu pre svoje vzorovanie. Charakteristický pre damask je kontrast medzi plochou vzoru a svetlým/tmavým podkladom, ktorý vzniká striedaním osnovnej a útkovej väzby. Vzhľad damasku je nadčasový a pôsobí i je veľmi elegantný a luxusný. Na prvý pohľad tiež zaujme jeho hodvábny lesk a príjemný materiál. Damask je tiež typický svojou dlhou životnosťou a ľahkou údržbou.

Ľan

Ľanové textilné vlákno sa získava zo stonky ľanu siateho. Ľanové priadze sú o 20–30 % pevnejšie než priemerné priadze z bavlny. Ľan skvele vedie teplo.

ŤAVIA VLNA

Ťavia vlna patrí k najdrahším textilným surovinám. Je mäkká a jemná a zároveň extrémne priedušná. V zime vás zahreje a v lete naopak neprepustí horúčavu z vonkajšieho prostredia, takže vám bude stále príjemne. Je to spôsobené jej skvelými hrejivými vlastnosťami tak, že neprepúšťa teplo ani z jednej strany a teda udržuje vašu prirodzenú telesnú teplotu. Súčasne dokáže odparovať akúkoľvek prebytočnú vlhkosť do ovzdušia. Vďaka tomu môžete blahodarne účinky tohto materiálu užívať po celý rok, nielen v chladnom období.

KAŠMÍR

Kašmírová vlna, je prírodný materiál, ktorý je považovaný za jeden z najluxusnejších (a tak i najdrahších). Kašmírska vlna je textilný materiál získavaný zo srsti kašmírskej kozy. Textílie zo srstí týchto zvierat sú známe už najmenej 2000 rokov. Jedná sa o mimoriadne mäkký materiál príjemný na dotyk. Kašmír hreje minimálne raz toľko ako normálna ovčia vlna.